cover-5-inspirujacych-kampanii-waletynkowych-ecommerce

5 inspirujących kampanii walentynkowych w e-commerce

Walentynki to idealna okazja do wyrażenia miłości i obdarowania bliskiej osoby wyjątkowymi prezentami. Sklepy online prześcigają się w tworzeniu ciekawych kreacji z okazji Dnia Zakochanych. Jakie są najbardziej inspirujące kampanie walentynkowe w e-commerce?

Walentynki to jedno z najważniejszych wydarzeń w handlu online. W USA Dzień Walentego generuje większy dochód niż dzień św. Patryka, Halloween i Superbowl razem wzięte. W Polsce również bardzo chętnie obchodzimy to święto (raport Picodi podaje, że aż 77% Polaków celebruje Walentynki)

Walentynki: wydajemy coraz więcej

Według raportu Mastercard wydatki z tej okazji wzrosły w Polsce o 63 proc. w latach 2017-2019. Polacy w Walentynki wydali łącznie 259 mln złotych. Zgodnie z badaniem Allegro i Mobile Institute, na świętowanie Walentynek wydajemy średnio 120 zł, a prawie 20% ankietowanych wskazało, że planuje przeznaczyć 150-200 zł lub więcej na prezent. 

Dzień Zakochanych: zakupy online

W ostatnich latach wzrosła liczba zakupów dokonywanych online, coraz więcej na Amazonie. W izolacji społecznej ten trend rośnie. Kupujemy prezenty nie tylko ukochanej osobie, ale też rodzicom i swoim zwierzakom. Dzień Zakochanych coraz chętniej obchodzą również single. Podobnie jest w Stanach: 32,9 miliona Amerykanów (12,89% populacji) zamierza kupić upominek walentynkowy dla więcej niż jednej osoby. 

5 inspirujących kampanii walentynkowych w e-commerce

Jakie były inspirujące kampanie reklamowe z okazji Dnia Walentynek? Przedstawiamy różnorodne przykłady z rynku polskiego i zagranicznego.

 • X-kom

Marketingowcy opracowali specjalną akcję walentynkową w aplikacji X-komu w formie chatu. Po wpisaniu zwrotu „x-kom ratuj”, można było prowadzić autentyczną i zabawną rozmowę z obsługą sklepu. 

 • Jaybird

Marka bezprzewodowych słuchawek dla sportowców “zagrała” w walentynkowej kampanii głównie kreacją graficzną, układając słuchawki w kształt serca i dopasowując kolorystykę do Dnia Zakochanych. Efekt dopełniony został rabatem.

 • Wilkinson

Kampania przedstawia golarkę w kształcie nieogolonego serca. Humorystyczne przesłanie dla mężczyzn brzmi: włóż trochę wysiłku w wyjątkowy dzień i ogol się przy użyciu naszych produktów. Bez wątpienia reklama jest świetnie zaprojektowana.

 • GS Love

Amerykański sklep online z ubraniami przekształcił hasło “Love Somebody” na “Love My Body”. W ten sposób marka zachęca do akceptacji własnego ciała i uczy szacunku do siebie oraz do otaczających ludzi.

 • Zalando PreOwned

Co robimy z ubraniami po eksach? W filmach najczęściej są wyrzucane przez okno przy dźwiękach głośnej muzyki. Przewrotny przekaz kampanii Zalando brzmi: Nie wyrzucaj ubrań po eks, wymień je na platformie Zalando Pre Owned zachęca do przedłużenia żywotności ubrań w trosce o dobro planety. Można wymienić niepotrzebne elementy garderoby, a po dokonaniu transakcji zdecydować, czy chcesz przekierować uzyskane środki na wsparcie Czerwonego Krzyża lub WeForest czy też otrzymać kartę podarunkową z równowartością wystawionego przedmiotu.

Co najczęściej kupujemy ukochanej osobie z okazji Walentynek?

 • słodycze,
 • kartki z życzeniami,
 • kwiaty,
 • randka poza domem,
 • biżuteria,
 • ubranie,
 • karty podarunkowe.

Specjaliści szacują, że Walentynki 2021 będą obfitowały w zakup jedzenia na wynos oraz biżuterię. To też okazja do przygotowania bardziej kreatywnych prezentów. 

A może na Walentynki sprezentujesz ukochanej osobie domenę internetową? 🙂 Walentynki to domena miłości, prawda?

Dołącz do dyskusji

Ostatnie wpisy z tej kategorii

 • Aktualności

  Zmiana nazwy spółki

  Informujemy, że z dniem 29 listopada 2021 nazwa naszej spółki zmieniła się z EUROIX Sp. z o.o. na Kru.pl Sp. z o.o. Zmianie uległa jedynie nazwa (pojawi się m.in. na  fakturach oraz w stopce strony internetowej i wiadomościach e-mail), a wszystkie pozostałe dane, takie jakie numer NIP, KRS, REGON, oraz adres stacjonarny pozostają bez zmian. […]

 • Aktualności

  Spokojnych świąt!

  Drodzy klienci, życzymy zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, odpoczynku od codzienności i spokoju, które mogą zaowocować nowymi pomysłami na działania 🙂 Zespół Kru.pl i ITH

 • Aktualności

  Najbardziej inspirujące kobiety w IT

  Obalamy mit, że nowe technologie to branża jedynie „męska”. Kobiety pełnią ważne stanowiska w IT, a informatyka i telekomunikacja to coraz częściej wybierany przez nich kierunek kursów i studiów. Praca w branży się opłaca, a udowadniają to przykłady najbardziej inspirujących kobiet w IT . Sprawdź. Gdy myślisz o “silnych” nazwiskach kojarzonych z nowymi technologiami, mogą […]