Tłusty czwartek: zrób sobie przerwę w pracy bez wyrzutów sumienia!

Czy wyobrażasz sobie tłusty czwartek bez pączków i kawy? Przerwa na kawę to bardzo dobry pomysł na rozruszanie mózgu, zwiększenie wydajności oraz integrację pracowników. A czy wiesz, że zarówno kawa, jak i cukier mają właściwości prozdrowotne?

Czy wiesz, że kawa jest jednym z najważniejszych czynników poprawiających efektywność pracy mózgu, a jej picie zapobiega powstawaniu cukrzycy typu 2? Picie kawy to jeden z codziennych rytuałów i nie ukrywajmy, bardziej przyjemnych rytuałów. W połączeniu z pączkami to dosłownie wyborowe święto 🙂

Cukier krzepi

Jeden pączek zawiera około 27 g cukru, a ten jest jednym z podstawowych składników odżywczych dla mózgu oraz mięśni. To właśnie glukoza zapewnia Ci koncentrację i ułatwia pracę na wysokich obrotach przez cały dzień. Glukoza bierze udział w tworzeniu białek i tłuszczów. Czy wiesz, że według badań naukowych minimalna ilość glukozy, jaką musisz spożywać w ciągu dnia, to 50 g? Dlatego nie miej wyrzutów sumienia z powodu zjedzonych kilku pączków w tłusty czwartek 🙂 Pamiętaj jednak jeszcze o tlenie jako drugim składniku, który usprawni pracę Twojego mózgu i całego organizmu.

Kwadrans na kawę i pączki: przerwa dla mózgu

Tłusty czwartek świętujemy najczęściej, jedząc pączki i pijąc kawę, prawda? Taka przerwa w pracy trwa średnio niecały kwadrans i pochwala ją aż 77% szefów. Dlaczego ten rytuał jest nie tylko przyjemny, ale i pożyteczny? 

 • zmniejsza stres – szybkie tempo pracy, natłok obowiązków powodują, że zwiększa się poziom stresu u pracowników. A wtedy nietrudno o konflikty czy błędy. W USA firmy tracą z tego powodu do 300 mld dolarów rocznie. Przerwa na kawę i pączki relaksuje oraz pozwala spojrzeć na sytuację z innej perspektywy.
 • ułatwia nawiązywanie relacji – spotkanie w luźniej atmosferze sprawia, że można lepiej poznać swoich kolegów z pracy, omówić poszczególne zadania czy wymienić się informacjami lub inspiracjami. Najciekawsze pomysły rodzą się często w nieformalnych okolicznościach.
 • jest korzystna dla zdrowia – gdy spędzamy przed komputerem dużą ilość czasu, wyjście na kawę może pomóc zregenerować siły. Oprócz tego Twój wzrok odpocznie od monitora, a kręgosłup nieco się rozciągnie. Poza tym kawa zawiera antyoksydanty, poprawia nastrój, a nawet pozwala spalać tłuszcz.

Życzymy zatem pysznego i tłustego czwartku!

Dołącz do dyskusji

Ostatnie wpisy z tej kategorii

 • cover-Hosting-Kru.pl-najbardziej-wydajny-w-rankingu-Subverse
  Aktualności

  Hosting Kru.pl najbardziej wydajny w rankingu Subverse

  Oferta Kru.pl została wyróżniona w rankingu Subverse za największą wydajność WordPressa przy użyciu wtyczki Litespeed cache. Dzięki temu nasz hosting umożliwia najszybsze ładowanie stron, jakie można zaoferować na rynku. A to właśnie liczy się najbardziej w Twoim biznesie, prawda?  Ranking Subverse opiera się na analizie hostingów pod kątem wtyczek pamięci podręcznej do WordPressa. To właśnie […]

 • kru-najszybszym-hostingiem
  Aktualności

  Kru.pl najszybszym hostingiem w Polsce według Hostranker

  Według rankingu Hostranker, Kru.pl wyprzedził czołowych dostawców hostingu takich jak nazwa.pl, Zenbox, LH.pl i inne. Hosting został doceniony pod względem szybkości ładowania stron, które wczytują się w jedynie 232 milisekundy. Taki wynik pozwolił zająć Kru.pl zaszczytne 1. miejsce w rankingu najbardziej wydajnych hostingów w Polsce. W rankingu znajduje się obecnie 24 dostawców hostingu. To kolejna […]

 • cover-5-inspirujacych-kampanii-waletynkowych-ecommerce
  Aktualności

  5 inspirujących kampanii walentynkowych w e-commerce

  Walentynki to idealna okazja do wyrażenia miłości i obdarowania bliskiej osoby wyjątkowymi prezentami. Sklepy online prześcigają się w tworzeniu ciekawych kreacji z okazji Dnia Zakochanych. Jakie są najbardziej inspirujące kampanie walentynkowe w e-commerce? Walentynki to jedno z najważniejszych wydarzeń w handlu online. W USA Dzień Walentego generuje większy dochód niż dzień św. Patryka, Halloween i […]