Tłusty czwartek: zrób sobie przerwę w pracy bez wyrzutów sumienia!

Czy wyobrażasz sobie tłusty czwartek bez pączków i kawy? Przerwa na kawę to bardzo dobry pomysł na rozruszanie mózgu, zwiększenie wydajności oraz integrację pracowników. A czy wiesz, że zarówno kawa, jak i cukier mają właściwości prozdrowotne?

Czy wiesz, że kawa jest jednym z najważniejszych czynników poprawiających efektywność pracy mózgu, a jej picie zapobiega powstawaniu cukrzycy typu 2? Picie kawy to jeden z codziennych rytuałów i nie ukrywajmy, bardziej przyjemnych rytuałów. W połączeniu z pączkami to dosłownie wyborowe święto 🙂

Cukier krzepi

Jeden pączek zawiera około 27 g cukru, a ten jest jednym z podstawowych składników odżywczych dla mózgu oraz mięśni. To właśnie glukoza zapewnia Ci koncentrację i ułatwia pracę na wysokich obrotach przez cały dzień. Glukoza bierze udział w tworzeniu białek i tłuszczów. Czy wiesz, że według badań naukowych minimalna ilość glukozy, jaką musisz spożywać w ciągu dnia, to 50 g? Dlatego nie miej wyrzutów sumienia z powodu zjedzonych kilku pączków w tłusty czwartek 🙂 Pamiętaj jednak jeszcze o tlenie jako drugim składniku, który usprawni pracę Twojego mózgu i całego organizmu.

Kwadrans na kawę i pączki: przerwa dla mózgu

Tłusty czwartek świętujemy najczęściej, jedząc pączki i pijąc kawę, prawda? Taka przerwa w pracy trwa średnio niecały kwadrans i pochwala ją aż 77% szefów. Dlaczego ten rytuał jest nie tylko przyjemny, ale i pożyteczny? 

 • zmniejsza stres – szybkie tempo pracy, natłok obowiązków powodują, że zwiększa się poziom stresu u pracowników. A wtedy nietrudno o konflikty czy błędy. W USA firmy tracą z tego powodu do 300 mld dolarów rocznie. Przerwa na kawę i pączki relaksuje oraz pozwala spojrzeć na sytuację z innej perspektywy.
 • ułatwia nawiązywanie relacji – spotkanie w luźniej atmosferze sprawia, że można lepiej poznać swoich kolegów z pracy, omówić poszczególne zadania czy wymienić się informacjami lub inspiracjami. Najciekawsze pomysły rodzą się często w nieformalnych okolicznościach.
 • jest korzystna dla zdrowia – gdy spędzamy przed komputerem dużą ilość czasu, wyjście na kawę może pomóc zregenerować siły. Oprócz tego Twój wzrok odpocznie od monitora, a kręgosłup nieco się rozciągnie. Poza tym kawa zawiera antyoksydanty, poprawia nastrój, a nawet pozwala spalać tłuszcz.

Życzymy zatem pysznego i tłustego czwartku!

Dołącz do dyskusji

Ostatnie wpisy z tej kategorii

 • Aktualności

  Zmiana nazwy spółki

  Informujemy, że z dniem 29 listopada 2021 nazwa naszej spółki zmieniła się z EUROIX Sp. z o.o. na Kru.pl Sp. z o.o. Zmianie uległa jedynie nazwa (pojawi się m.in. na  fakturach oraz w stopce strony internetowej i wiadomościach e-mail), a wszystkie pozostałe dane, takie jakie numer NIP, KRS, REGON, oraz adres stacjonarny pozostają bez zmian. […]

 • Aktualności

  Spokojnych świąt!

  Drodzy klienci, życzymy zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, odpoczynku od codzienności i spokoju, które mogą zaowocować nowymi pomysłami na działania 🙂 Zespół Kru.pl i ITH

 • Aktualności

  Najbardziej inspirujące kobiety w IT

  Obalamy mit, że nowe technologie to branża jedynie „męska”. Kobiety pełnią ważne stanowiska w IT, a informatyka i telekomunikacja to coraz częściej wybierany przez nich kierunek kursów i studiów. Praca w branży się opłaca, a udowadniają to przykłady najbardziej inspirujących kobiet w IT . Sprawdź. Gdy myślisz o “silnych” nazwiskach kojarzonych z nowymi technologiami, mogą […]