Afiliacja_ czym jest i jak dzięki niej zarabiać na blogu_

Afiliacja: czym jest i jak dzięki niej zarabiać na blogu?

Czytasz książki, korzystasz z usług online, hostingu, produktów finansowych etc.? Jeśli oprócz tego prowadzisz stronę internetową, możesz polecać różne produkty w zamian za prowizję. Nie musisz mieć ogromnych zasięgów lub wielkiej liczby fanów w social media. Czym jest afiliacja i jak działa ten model współpracy? 

Afiliacja: co to jest? 

Afiliacja (marketing afiliacyjny lub partnerski) jest rodzajem zarabiania za pomocą rekomendacji produktów lub usług swoim odbiorcom. Słowem: przyprowadzanie klienta jest wynagradzane prowizją od sprzedaży produktu lub usługi. W afiliacji są 3 strony, które mają równorzędną rolę i każda z nich powinna mieć z tego jakiś zysk: 

 • Reklamodawca – podmiot, który sprzedaje i oferuje produkt lub usługę, np. sklep internetowy, księgarnia itp. 
 • Wydawca – bloger, vloger, podcaster lub influencer, który poleca produkt swojej społeczności i dostaje za to prowizję od sprzedaży, 
 • Sieć afiliacyjna – system, który pozwala współpracować reklamodawcom i wydawcom. 

Oprócz tego ważny jest także program partnerski, czyli narzędzie marketingu internetowego umożliwiające generowanie linków afiliacyjnych i rozliczanie współpracy. 

Afiliacja: na co zwrócić uwagę? 

Wydawca nie musi martwić się o dostawę zamówienia, kwestie finansowe czy logistykę, to wszystko spoczywa po stronie reklamodawcy. Co jest ważne przy rozpoczęciu współpracy afiliacyjnej? 

 • Wysokość prowizji – warto wcześniej zorientować się, jaka jest wysokość wypłacanej prowizji. Wpływa na to kilka czynników, m.in. rodzaj promowanego produktu, ale oczywiście im większa prowizja, tym lepiej, 
 • Obsługa i wsparcie techniczne – liczy się przejrzysty panel, który umożliwia wygodne korzystanie z usługi (reklamy na stronie mogą mieć różny format, np. linków tekstowych, grafik, banerów, widżetów czy też kodów rabatowych), śledzenie statystyk i przejrzyste opisanie warunków współpracy (prawa i obowiązki wydawcy, reklamodawcy). Znaczenie ma też szybka obsługa techniczna. 
 • Próg wypłaty – im niższy, tym szybciej można wypłacić pieniądze. 

Marketing afiliacyjny w Kru.pl 

Afiliacja w Kru.pl to dobry sposób na to dodatkowy zarobek. Wystarczy zarejestrować się w panelu, dołączyć do programu afiliacyjnego i polecać usługi przez specjalnie przygotowany link. Zyskujesz: 

 • Wysokie prowizje: 35 % wartości netto dla usług Hosting Biznes i usług Hosting WordPress – w okresie pierwszego roku przystąpienia Partnera do Programu jak również przedłużenia usług, 
 • Minimum formalności, 
 • Dedykowane wsparcie
 • Długą żywotność linku referencyjnego (polecony przez Ciebie Klient może dokonać zakupu w ciągu 90 dni), 
 • Współpracę z rzetelnym partnerem. 

Dołącz do dyskusji

Ostatnie wpisy z tej kategorii

 • Marketing, jak się za to zabrać
  Marketing

  Marketing: jak się za niego dobrze zabrać?

  Czy wiesz, że marketing nie jest walką na wyroby, tylko na percepcję klientów? Już wiele firm przepaliło budżety, rywalizowało z tymi, z którymi nie powinno i zaliczyło kryzysy wizerunkowe. Tymczasem odpowiedzi na dobry marketing są … uniwersalne. Przeczytaj, jak się za to zabrać.

 • Starsi odbiorcy w social media
  Marketing

  Starsi odbiorcy w social media: jak ich zaangażować?

  Komunikaty reklamowe koncentrują się na młodszych pokoleniach: millenialsach i najmłodszemu, wchodzącemu na rynek pracy pokoleniu Z. Tymczasem statystyki mówią, że już teraz seniorzy stanowią 24% konsumentów. A co z odbiorcami w wieku 30-60 lat i ich zwyczajami w social media?

 • Efektywna praca online bez pośpiechu_
  Marketing

  Efektywna praca online bez pośpiechu?

  Nowa rzeczywistość i praca zdalna to wciąż wyzwanie. Z jednej strony możemy poczuć się swobodnie, nie musząc rano spieszyć się i zyskać dodatkowy czas. Z drugiej: jeśli nie zapanujemy nad sobą i biznesem, to praca może zająć praktycznie cały dzień. Jak pracować bardziej efektywnie i bez pośpiechu?