Tym zaskoczy Cię Google: tricki

Wydaje Ci się, że znasz wszystkie zastosowania najpopularniejszej przeglądarki? Sprawdź, co może Cię zaskoczyć w Google i zobacz kilka ciekawych i śmiesznych tricków.

Daj sobie chwilę wytchnienia i odpocznij od reklam w Google i natłoku codziennych obowiązków. Dzisiejszy tekst potraktuj z lekkim przymrużeniem oka ze względu na Prima Aprilis. Wszystkie opisane opcje są dostępne dla internauty.

 1. Opcja dla samotnych. Zapytaj o coś Google Home. Inteligentne głośniki, takie jak Google Home, zapewniły gospodarstwom domowym szybki dostęp do list rzeczy do zrobienia, tłumaczenia słów, znajdowania przepisów, odtwarzania muzyki, automatyzacji świateł, zamków i wielu innych. To imponujący i wydajny wynalazek, który może również zapewnić sporo rozrywki.

Przykłady dialogów:

P: OK, Google, czy możesz posprzątać mój pokój?

O. Jeśli nie stać Cię na robota odkurzającego, być może Twój Google Home trochę za Ciebie posprząta.

P: OK, Google, czy możesz zrobić mi kanapkę?

A. Mogę dać ci szczegółowe instrukcje, jak zrobić kanapkę. Po prostu zapytaj.

P: OK, Google, co cię denerwuje?

A. Denerwuję się, kiedy myślisz, że moje żarty są tylko w połowie tak zabawne, jak myślałem.

P: OK, Google, jaki jest sens życia?

A. Lepsze umysły niż moje są w tej sprawie.

P: OK, Google, czy możesz mnie przytulić?

A. Chciałbym móc cię przytulić. Ale wiedz, że masz moje wsparcie.

 1. Twoja lokacja. Jeśli nie masz pewności, gdzie jesteś, wpisz w wyszukiwarkę: what`s my location. Będzie też widoczny numer IP.
 1. Lista najczęściej wpisywanych haseł w Google na świecie w latach 2004-2017 zaczynających się od “Jak?”. Zaskoczeni?

Jak zawiązać krawat?

Jak całować?

Jak zajść w ciążę?

Jak schudnąć?

Jak rysować?

Jak zarabiać pieniądze?

Jak zrobić naleśniki?

Jak napisać list motywacyjny?

Jak zrobić tosty francuskie?

Jak stracić tłuszcz z brzucha?

 1. Zagraj w Zerg Rush. „Zergi” to rasa kosmitów-insektoidów z popularnej serii gier wideo Starcraft. Jeśli wyszukasz w Google „zerg rush”, oś w „Google” zachowuje się jak zerglingi, piechota wyścigu. Zacznie to zaburzać proces szukania w Google.
 1. Opcja “Zapytaj universu”. Wpisz komendę w Google, a wyświetli Ci się liczba 42. Jest ona szczególnie ważna dla fanów powieści science fiction Douglasa Adamsa „Autostopowicza po galaktyce”, ponieważ stanowi odpowiedź superkomputera na „Ostateczną kwestię życia, wszechświata i wszystkiego”.
 1. Oglądaj mapę nieba. Jeśli przejdziesz do widoku satelitarnego Map Google i pomniejszysz tak daleko, jak to możliwe, zobaczysz Ziemię z kosmosu z cieniami w czasie rzeczywistym. To ciekawe doświadczenie.

Udanego Prima Aprilis!

Dołącz do dyskusji

Ostatnie wpisy z tej kategorii

 • Marketing

  Strategia marketingowa: czy małe firmy jej potrzebują?

  Jak działać na rynku i zdobywać klientów, jeśli konkurencja robi to samo, co Ty? Jak się promować, na co położyć nacisk, żeby dotrzeć do odbiorców? Odpowiedzią na te pytania jest przygotowanie strategii marketingowej. Jeśli miałbyś do wyboru: systematyczne działania marketingowe, ale wykonywane w dość przewidywalny, chaotyczny sposób i analizę marki, jej otoczenia konkurencyjnego, ustalenie konkretnego […]

 • Marketing

  Jak założyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  Jednoosobowa działalność gospodarcza jest najchętniej wybieraną i najprostszą formą prawną prowadzenia firmy. To krok w stronę większej niezależności zawodowej. Masz pomysł na biznes i chciałbyś założyć działalność? Sprawdź, co Cię czeka. Samozatrudnienie oznacza prowadzenie przedsiębiorstwa przez osobę fizyczną. Jeśli specjalizujesz się w danej dziedzinie i szukasz szerszych możliwości rozwoju zawodowego, to prawdopodobnie właściwy moment na […]

 • Marketing

  Pierwsza reklama na Facebooku

  Jeśli prowadzisz swój biznes lub blog i rozumiesz, jak działają social media, potrzebujesz skuteczniej docierać do odbiorców. Facebook jest pionierem wśród portali społecznościowych z reklamowym potencjałem. Sprawdź, od czego zacząć przygotowywanie reklamy na Facebooku. Mark Zuckerberg poinformował w 2020 roku, że z Facebooka, Instagrama, WhatsAppa oraz Messengera korzysta ponad 3 mld osób. Jeśli chodzi o […]