Domeny nTLD – ale o co chodzi?

Spróbujmy znaleźć interesującą nas domenę związaną przede wszystkim z nazwą naszego przedsiębiorstwa jak również branżą. Trudne, prawda? Według NASK domeny z rozszerzeniem PL zajmują prawie 77% wszystkich domen występujących w Polsce. Nie należy jednak martwić się na zapas, z pomocą przychodzą nowe domeny nTLD zyskujące coraz większą popularność.

Nie jedna osoba zada pytanie – ale o co chodzi, dlaczego mam rejestrować kolejną domenę z innym rozszerzeniem niż aktualnie mam?

Odpowiedź jest prosta – prestiż, zabezpieczenie nazwy, ale nie tylko. W przypadku przedsiębiorstw z branży rozrywkowej czy też gastronomicznej wyróżnienie się w tłumie jest najważniejsze. Aktualnie codzienność biznesowa toczy się zarówno w świecie offline jak online. O ile łatwej jest zapamiętać nazwę lokalu z krótkim rozszerzeniem CLUB, CATERING albo PARTY.

O ile łatwej jest zapamiętać nazwę lokalu z krótkim rozszerzeniem CLUB, CATERING albo PARTY.

Powyższe rozszerzenia są tylko przykładem zastosowania domen nTLD. Wielu przedsiębiorców organizuje różnego rodzaju konkursy w Internecie wykorzystując do tego celu strony internetowe (landing page). Są to najczęściej projekty długo bądź krótko terminowe na jego potrzeby rejestrowane są domeny. Warto mieć wśród swoich rozszerzeń domeny nTLD które można dopasować do reprezentowanej tematyki, branży – przykład rozszerzenia GRATIS.

Również przedstawiciele branży weselnej przeżywający od dłuższego czasu ogromny rozwój na rynku znajdą coś dla siebie. I nie chodzi wyłącznie o restauracje czy sale weselne, a o zyskujące coraz większą popularność tzw. wedding planerki są to osoby, dla których żadne zadanie związane z organizacją wesela nie jest straszne. Nie ma nic bardziej trafnego niż krótka nazwa w bardzo chwytliwej domenie WEDDING, zyskującej coraz większą popularność.

Do jednych z naszych ulubionych rozszerzeń niewątpliwie należą: CLUB, PARTY, WEDDING, CATERING, CLOUD, DANCE, CAFE, BIKE.

Dzięki kru.pl wyróżnij się z tłumu przedsiębiorców, bądź widoczny dla Klienta. Odwiedź nas już dzisiaj! Nie czekaj!

Dołącz do dyskusji

Ostatnie wpisy z tej kategorii

 • Strony www i blogi

  Nowy lider szybkości hostingu w Polsce!

  Zamierzasz zainwestować w dobry hosting lub domenę internetową? Zastanawiasz się, którego dostawcę usług wybrać? Sprawdź niezależne rankingi przygotowane przez Hostranker oraz Subverse. Według nich Kru.pl oferuje wydajny hosting w Polsce, wykorzystując takie technologie jak LiteSpeed, LSCache, HTTP/3 oraz serwer Redis. W efekcie strony internetowe ładują się błyskawicznie, a to pomaga przedsiębiorcy zaistnieć w Internecie. Szybkość […]

 • Strony www i blogi

  Cloud Mikro 5 GB: atrakcyjny hosting dla przedsiębiorców już dostępny!

  Cloud Mikro 5GB to hosting pod pocztę e-mail, który można wykorzystać we własnej domenie. Pakiet jest najnowszą propozycją w rodzinie Hosting Biznes od Kru.pl. Cena to jedynie 29 zł netto za rok. Drodzy przedsiębiorcy – sprawdźcie, dlaczego to rozwiązanie Wam się opłaca.  Jeśli masz już domenę i szukasz oferty hostingowej z myślą o poczcie e-mail, […]

 • Cover-blog-jak-z-nim-ruszyc
  Strony www i blogi

  Blog: jak z nim ruszyć i od czego zacząć?

  Zastanawiasz się, jak zacząć pisać bloga? Masz pasję lub wiedzę w danej dziedzinie, ale nie wiesz, jak wystartować? Czy w Twojej głowie rodzi się pytanie, jak się wyróżnić oraz regularnie publikować w sieci? I czy to ma sens? Sprawdź! Jak myślisz, ile czasu w ciągu dnia jesteś online? Według raportu „We are social” i „Hot […]