Google Chrome ujawni powolne i szybko ładujące się strony

Google Chrome ujawni powolne i szybko ładujące się strony

Na blogu Google można przeczytać o zmianach w nowej wersji przeglądarki Chrome. W wyszukiwarce pojawi się funkcja, która ujawni prędkość konkretnych stron internetowych. Wszystko po to, aby poprawić wrażenia dotyczące korzystania z witryn oraz zapewnić bezpieczeństwo użytkowników. 

Chrome podkreśla, że za swój cel od początku stawiali szybkość ładowania stron. Dlatego też jej twórcy traktują ten parametr jako czynnik rankingowy. Strony www, które ładują się szybko, jeszcze bardziej zyskują na wartości. Natomiast wolno ładujące się witryny będą “na tapecie”. Przyznawanie oznaczeń ma pomóc w tym procesie.  

Wolno ładujące się strony 

Obecnie wolne ładowanie strony to wczytywanie w czasie 3 sekund lub powyżej. Google już wcześniej realizował politykę w zakresie przyspieszania ładowania stron (początek projektu HTTPS to 2014 rok).  

Szybkie korzystanie z Internetu 

Jeśli strona ładuje się szybciej, znacznie zwiększa to jej konwersję, komfort korzystania oraz wpływa na pozycjonowanie. Zmiany proponowane przez Google`a nie są jeszcze do końca znane, ale wiadomo, że: 

 • Przeglądarka oznaczy strony, które ładują się wolno (niebieski pasek i informacja: “usually loads slow”) i wyróżni witryny prężnie się wczytujące (zielony pasek),
 • Dokładny sposób oznaczania stron nie jest jeszcze podany, 
 • Strona będzie oznaczana jako powolna nie w momencie jednorazowego kłopotu z wczytywaniem, tylko na podstawie powtarzającej się sytuacji. Chodzi o wyodrębnienie cechy, 
 • Wiadomo będzie jednak, czy przyczyną powolnego otwierania danej strony jest niska przepustowość sieci, czy też odpowiadają za to właściciele tej witryny, 
 • oznakowanie wskaże również urządzenie, na którym jest wyświetlana strona, 
 • Zmiany będą wdrażane w poszczególnych etapach. 
   
Źródło: https://blog.chromium.org/ 

Jak sprawdzić prędkość strony? 

Można to zrobić za pomocą kilku stron: 

 • PageSpeed Insights 
 • Google Analytics – w raporcie w sekcji: Zachowanie / Szybkość witryny 
 • Google Search Console – raport Szybkość 
 • web.dev 
 • Pingdom.

Certyfikat SSL w Kru.pl 

Już 50% internautów oczekuje, że witryna załaduje się w ciągu 2 sekund. Chcąc przygotować się do nowych wytycznych Google i od razu zadbać o prędkość własnej strony, zachęcamy do instalacji protokołu SSL. Co więcej, SSL dba o bezpieczeństwo przesyłanych danych, nie dopuszczając do wycieku informacji. Wreszcie, protokół SSL to też zapewnienie wiarygodności swojej marce. Zapraszamy do skorzystania z oferty: https://www.kru.pl/ssl.php 

Źródło: https://blog.chromium.org/ 

Dołącz do dyskusji

Ostatnie wpisy z tej kategorii

 • Domena z rozszerzeniem .eu
  Strony www i blogi

  Domena z rozszerzeniem .eu: dlaczego warto ją wybrać?

  Czy wiesz, że w Europie jest zarejestrowanych już 3,5 mln domen z rozszerzeniem .eu? W Polsce ta liczba wynosi około 300 000 i rośnie. Kiedy i dlaczego warto postarać się o rozszerzenie europejskie .eu?

  Popularność domeny .eu w Polsce jest wysoka: zajmuje trzecie miejsce zaraz po narodowych rozszerzeniach: .pl oraz com.pl.

  Europejskie rozszerzenie .eu: kiedy je wybrać?

  Domena .eu najczęściej jest wybierana, gdy:

  prowadzisz działalność na terenie Unii Europejskiej lub masz takie plany,

  gdy Twoja strona internetowa dotyczy zagadnień związanych z Europą,

  W sytuacji, gdy jesteś właścicielem organizacji pozarządowej, która nawiązuje kontakty z UE.

  Domena .eu: co komunikuje?

  Rozszerzenie europejskie informuje nie tylko o tym, że prowadzisz biznes międzynarodowy. Wskazuje również na bycie częścią wspólnoty europejskiej, respektowanie praw Unii Europejskiej. Wybór danego rozszerzenia wpływa na odbiór strony internetowej przez czytelników i potencjalnych kontrahentów. Dlatego ten rodzaj domeny zwiększa wiarygodność firmy, jej zasięg oraz dodaje prestiżu. To także budowanie rozpoznawalności marki ze względu na nowoczesność i otwarcie się na rynki zagraniczne.

  Kto może zarejestrować rozszerzenie .eu?

  Warunek to prowadzenie działalności na terenie jednego z unijnych państw lub w Norwegii, Lichtensteinie czy też w Islandii. Nie są potrzebne specjalne dokumenty. Domenę z rozszerzeniem .eu mogą wykupić również osoby fizyczne pod warunkiem, że są obywatelami UE. Warto pamiętać o zabezpieczeniu rozszerzeń domeny, aby chronić markę przed działaniami konkurencji. Co ciekawe, nie trzeba rezygnować ze znaków diakrytycznych, choć może to być problematyczne dla obcokrajowców.

  Jak przenieść domenę europejską .eu do Kru.pl?

  Przeniesienie, czyli transfer domeny, to przekazanie obsługi domeny do nowego Rejestratora (akredytowanego partnera rejestrującego domenę w imieniu Abonenta w danym rejestrze). Proces polega na przedłużaniu ważności domeny oraz opcji samodzielnej konfiguracji rekordów DNS w Panelu Klienta. Aby dokonać transferu domeny, trzeba pobrać kod AuthInfo od dotychczasowego Rejestratora (tam, gdzie jest zarejestrowana domena). W kilku krokach dokonasz transferu domeny do Kru.pl. Transferu można wykonać w dowolnym momencie od jej zarejestrowania, wygaśnięcia, a także w okresie kwarantanny.

  Obrazek

  Potem wystarczy podsumować zamówienie, w którym znajdzie się informacja o cenie domeny w pierwszym roku oraz po odnowieniu na kolejny rok. Gdy dysponujemy kodem rabatowym, wpisujemy go w wyznaczonym polu. Potrzebne będą oczywiście niezbędne dane do realizacji zamówienia. Rejestracja domeny następuje natychmiast po zaksięgowaniu środków.

 • Blog_ jak zaprojektować wpis, aby był chętniej czytany_
  Strony www i blogi

  Blog: jak zaprojektować wpis, aby był chętniej czytany?

  Prowadzenie bloga firmowego ma duży wpływ na pozycjonowanie i budowanie pozycji eksperta. Istnieje wtedy większe prawdopodobieństwo, że trafisz do potencjalnych klientów, którzy podzielą się Twoim artykułem z innymi. Jak zaprojektować wpis na blog, aby dotarł do większej liczby osób?

 • Mastermind w biznesie online
  Strony www i blogi

  Mastermind w biznesie online

  Prowadzisz biznes internetowy: sklep online, blog, portal? Potrzebujesz porady, wymiany doświadczeń, kontaktów, ale spotykasz się raczej z niezrozumieniem? Mastermind jest dla Ciebie!