Jak dobrać słowa kluczowe

Jak dobrać słowa kluczowe i wywindować domenę w wynikach wyszukiwania?

Słowa kluczowe to fundament strony internetowej, który pełni rolę informacyjną, marketingową i sprzedażową. Dzięki nim można odnaleźć pożądany produkt, usługę lub informację. Im lepiej dopasowane słowa kluczowe, tym strona znajdzie się wyżej w wynikach wyszukiwania i tym większa szansa na sprzedaż. 

Każdego dnia wpisujemy w wyszukiwarkę mnóstwo zapytań. Chcąc coś kupić, w głównej mierze zatrzymujemy się na 1. stronie zapytań. Może to wynikać z różnych nawyków konsumenckich, ale faktem jest, że największe szanse na sukces w dotarciu do Klienta i w sprzedaży mają te firmy, które znajdą się w TOP 10. Dobór odpowiednich słów kluczowych to jeden z elementów, które wpływają na szybsze ładowanie strony w wyszukiwarce.  

Czym są słowa kluczowe? 

To słowa lub wyrażenia wiążące się z daną branżą, które użytkownicy wpisują w wyniki wyszukiwania. Ten proces wymaga podejścia strategicznego i wiedzy po to, aby zwiększyć szanse na przedostanie się do świadomości Klientów. 

Jak dobierać słowa kluczowe? 

Warto zacząć od razu od przykładu. Gdy chcemy coś kupić w Internecie, wpisujemy raczej dokładniejszą frazę, np. “tania domena i hosting www”, a nie “domena” i “hosting”. Dlatego warto pozycjonować na tzw. “długi ogon”, ponieważ to da większą szansę na konwersję. Wpisywanie bardziej ogólnych słów kluczowych sprawdzi się raczej w przypadku przeglądania asortymentu. Pozycjonowanie “na długi ogon” ułatwia przebicie się, ponieważ zazwyczaj tam jest mniejsza konkurencja. Co jeszcze warto zrobić? 

 1. Dokładnie spisz oferowane usługi i produkty, np. dobry hosting Kraków 
 2. Wykorzystaj podpowiedzi wyszukiwarki (pod listą wyników wyszukiwania oraz “wyszukiwania podobne do”. To tzw. wyszukiwanie pod semantyczne słowa kluczowe, czyli wszystkie wyrażenia związane z frazą, na którą chcemy pozycjonować stronę internetową. Dzięki temu tekst będzie bardziej wartościowy i ciekawy dla użytkowników, a roboty wyszukiwarki uzyskają większą precyzję w temacie artykułów). 
 3. Użyj narzędzi do wyszukiwania słów kluczowych. 

Narzędzia do słów kluczowych 

Najczęściej używane narzędzia: 

 • Planer słów kluczowych Google, który pokazuje średnią miesięczną liczbę wyszukiwań, a także stawki za wyświetlenie reklam na dane słowo kluczowe. 
Planer słów kluczowych Google
 • Ubbersuggest, który działa na podobnej zasadzie, co Planer od Google`a. 
Ubbersuggest
 • Google Trends. Pokazuje trendy nie tylko w Polsce, ale na świecie oraz przebicie danej frazy. 
Google Trends
 • Wyszukiwarki sklepów, serwisów internetowych, np. Allegro, Ceneo etc. 
Allegro

Wyniki, które uzyskamy, będą zależały od kilku rzeczy:  

 • Branży – najtrudniej przebić się w branży związanej z biznesem, np. w finansach, bankowości, ubezpieczeniach 
 • Liczby konkurentów 
 • optymalizacja pod kątem SEO stron internetowych konkurentów, czyli tego, jak wyglądają treści na stronie www  
 • Liczby stron i jakości linków prowadzących do stron konkurencji. 

Słowa kluczowe i dobry hosting 

Dobór odpowiednich słów kluczowych, hosting, certyfikat SSL, bezawaryjne działanie serwera oraz wsparcie techniczne dostawcy usług to poszczególne elementy puzzli. Gdy poukładamy je w całość, zyskamy dobrze wypozycjonowaną i bezpieczną stronę internetową. W Kru.pl dysponujemy domeną w cenie 9,89 zł netto, odnowieniem w cenie 40,20 zł netto, a także hostingiem na mocnych dyskach NVMe, zgodnym z RODO. Wiemy, jak ważne jest indywidualne podejście do Klienta. Co istotne, nasze serwery są zlokalizowane w Polsce. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług: https://www.kru.pl/ 

Dołącz do dyskusji

Ostatnie wpisy z tej kategorii

 • Strony www i blogi

  Hosting bez kruczków: po czym rozpoznasz dobrego dostawcę usług?

  Marzysz o stworzeniu własnego miejsca w sieci? Chcesz zaprezentować swoje portfolio, blog albo sprzedawać własne produkty? A może już miałeś własną stronę, ale nie byłeś zadowolony z usługi? Sprawdź, jak wybrać godnego zaufania dostawcę hostingu, który działa bez kruczków. Gdy jesteś w sklepie i przeglądasz produkty, szukasz czegoś, co zrobi na Tobie dobre wrażenie. Wprawi […]

 • Strony www i blogi

  Core Web Vitals: czym są i jaki mają wpływ na SEO?

  W maju 2020 roku Google poinformował o wprowadzeniu Core Web Vitals, czyli wskaźników, które są nowym czynnikiem rankingowym. Sprawdź, na czym polega aktualizacja Google i w jaki sposób zmiany wpłyną na pozycję Twojej strony w wynikach wyszukiwania.  Już niebawem Google szykuje aktualizację, której celem jest wzmocnienie jakości, szybkości działania i czytelności witryn internetowych. Będzie to […]

 • Strony www i blogi

  Strona www na WordPressie 5.7: poznaj najnowszą aktualizację

  WordPress stale się rozwija, oferując elastyczność i bezpieczeństwo korzystania. 9 marca 2021 roku została ogłoszona najnowsza wersja WordPressa. To pierwsza z trzech aktualizacji zaplanowana na obecny rok. Wersja Esperanza przynosi sporo zmian na lepsze. Sprawdź. WordPress obsługuje ponad 40% stron internetowych. To jeden z najpopularniejszych CMS, bardzo intuicyjnych w obsłudze. WordPress jest wciąż ulepszany i […]