Jak stworzyć prostą stronę www na WordPressie

Jak stworzyć prostą stronę www na WordPress? Cz. 1

Bez strony www ani rusz! 34% wszystkich witryn w Internecie opiera się o WordPress, a jeśli chodzi o systemy zarządzania treścią, WordPress może się pochwalić aż 61,4% udziału w rynku na świecie. Nic dziwnego, ten system zarządzania treścią jest intuicyjny, szybki w zarządzaniu, przejrzysty i bezpieczny. Nie trzeba posiadać umiejętności kodowania i co ważne, taką stronę można potem w łatwy sposób rozbudowywać. Dziś pierwsza część przewodnika o tym, jak stworzyć prostą stronę internetową na WordPress. 

WordPress jest najbardziej popularną platformą do tworzenia treści na świecie. Powstał na wolnej licencji GNU General Public License i jest dostępny bezpłatnie. WordPress jest elastycznym CMS, na którym można stworzyć zarówno blogstronę internetowąsklep internetowy, portfolio, stronę informacyjną, platformę do sprzedaży kursów online czy też rozbudowany serwis. Od czego zacząć? Skupimy się na stronach, które powstają na gotowym silniku, z automatyczną instalacją WordPress oraz z własną domeną

Domena i hosting 

Czym jest hosting? Pliki na stronie muszą być udostępnione w danym miejscu, czyli na serwerze, który udostępnia dostawca usług. Zatem to usługa wynajęcia przestrzeni serwerowej Klientom. Strona internetowa powinna mieć również swój unikalny, krótki i łatwy do zapamiętania adres: domenę.  

Domenę i hosting warto wykupić od jednego dostawcy, wtedy proces obsługi staje się wygodniejszy. Po zakupie wystarczy kliknąć w podane linki w mailu i już możesz tworzyć własną stronę www.  

Instalacja hostingu wraz z domeną w 5 krokach 

 • Wykupienie hostingu. Dysponujemy 3 pakietami Hosting WordPress do wyboru, w zależności od potrzebnej przestrzeni dyskowej: 

oferta Hosting WordPress 

 • Wybór domeny na przykładzie WordPress Start. 

Po kliknięciu w przycisk Zamów, pojawia się okienko z pytaniem o domenę. Można kupić nową, przenieść od poprzedniego rejestratora, zaktualizować serwery nazw czy też użyć subdomeny: 

Wybór domeny 

 • Konfiguracja domeny (na przykładzie nowej domeny): 

Konfiguracja domeny 

 • Podsumowanie zamówienia. 

Podsumowanie zamówienia 

 • Zamówienie online 

Zamówienie online cz.1 

Zamówienie online, cz.2 

Mamy za sobą część “techniczną”. W kolejnym wpisie będzie można znaleźć informacje o tym, jak dostosować WordPress do własnych oczekiwań i dokończyć tworzenie strony www

Dołącz do dyskusji

Ostatnie wpisy z tej kategorii

 • Strony www i blogi

  Tani i dobry hosting – czy to możliwe?

  Obecnie wybór dobrego, a jednocześnie taniego hostingu to nie lada wyzwanie. Ofert z wielu rozmaitych firm hostingowych, czy mniejszych, czy tych bardziej znanych na rynku mamy wiele. Z każdej strony jesteśmy kuszeni najniższymi cenami i zarazem najlepszą jakością. Tak naprawdę na jakość przedkłada się wiele czynników, dlatego do wyboru odpowiedniego hostingu powinniśmy podejść z ostrożnością […]

 • Domena .PL_ ciekawostki
  Strony www i blogi

  Domena .pl: ciekawostki

  Rozszerzenie domeny .pl jest najpopularniejsze i najczęściej wybierane przez właścicieli stron internetowych. Krajowa domena istnieje już 30 lat i jej pozycja wciąż rośnie. Liczba rejestracji tego rozszerzenia to blisko 2,3 miliony adresów internetowych.

 • Blog_ jak zaprojektować wpis, aby był chętniej czytany_
  Strony www i blogi

  Blog: jak zaprojektować wpis, aby był chętniej czytany?

  Prowadzenie bloga firmowego ma duży wpływ na pozycjonowanie i budowanie pozycji eksperta. Istnieje wtedy większe prawdopodobieństwo, że trafisz do potencjalnych klientów, którzy podzielą się Twoim artykułem z innymi. Jak zaprojektować wpis na blog, aby dotarł do większej liczby osób?