Kto potrzebuje hostingu_

Kto potrzebuje hostingu?

Hosting jest potrzebny wszystkim, którzy działają w Internecie. Komu może przydać się hosting, a dla kogo lepszy będzie serwer dedykowany? Czym różnią się te rozwiązania? 

Bez hostingu w Internecie ani rusz. Potrzebujemy przecież miejsca na serwerze, gdzie można trzymać swoje pliki. Dostawca usług daje nam gwarancję, że zawartość stron internetowych będzie ciągle dostępna, bezpieczna i możliwa do zarządzania. Dzięki temu możemy rozbudowywać strony www, podtrzymywać kontakt z Klientami, prezentować własną działalność w sieci, sprzedawać produkty lub usługi. Można korzystać z opcji darmowego lub płatnego hostingu.   

Hosting: dla kogo? 

Płatny hosting oznacza większą elastyczność, wyższy poziom bezpieczeństwa danych oraz przeprowadzanych transakcji i niezależność.  

 1. Strona firmowa. Chcąc zadbać o profesjonalizm, strona powinna “stać” na dobrym jakościowo hostingu, dzięki któremu będzie można łatwo dotrzeć z przekazem do odbiorców. Można oczywiście skorzystać z darmowego serwera, ale wtedy trzeba liczyć się z obecnością irytujących reklam. 
 2. Blog. Podobnie jak w powyższym przypadku, blog może zostać uruchomiony na dowolnej platformie blogowej, również darmowej. Nieodpłatne rozwiązania mają jednak swoje ograniczenia i jeśli myślimy o blogu na poważnie, wykupienie hostingu jest obowiązkiem. 
 3. Sklep internetowy. Sprzedaż w Internecie to wymagająca działalność, w której trzeba zadbać o wiele elementów, np. odpowiednie oprogramowanie, bezpieczeństwo transakcji, RODO, sposób prezentacji produktów, komunikowania swojego przekazu marketingowego i, co bardzo ważne, szybkość ładowania strony sklepu. Prędkość wczytywania ma ogromny wpływ na konwersję. Konkurencja w e-commerce sprawia, że trzeba cały czas mieć rękę na pulsie, podpatrywać trendy i rozwijać się.  
 4. Portfolio. Prezentowanie swoich prac (grafiki, obrazy, treści, filmy video etc.) zajmuje sporo przestrzeni dyskowej, dlatego darmowy hosting może okazać się niewystarczający. 
 5. Portal internetowy. W tym przypadku wiele zależy od celu działania serwisu i jego wielkości. Może tutaj sprawdzić się serwer współdzielony lub dedykowany. Jeśli to początki działania serwisu, możemy skorzystać z darmowego hostingu. 
 6. Strona z podcastami. W 2019 roku popularność zdobywały podcasty. Ten rynek sukcesywnie się rozwija, zarówno w branży typowo biznesowej, jak i rozrywkowej. Jeśli chcemy zacząć nagrywać podcasty, również niezbędne będzie umieszczenie zasobów na platformie hostingowej (płatnej lub darmowej).  

Hosting czy serwer dedykowany? 

Oczywiście wszystko zależy od potrzeb: jeśli działalność jest większa i potrzeba większej pojemności dyskowej, pamięci serwera i mocy obliczeniowej, bardziej korzystny będzie serwer dedykowany. To rozwiązanie polega na oddaniu całej przestrzeni dyskowej na potrzeby Klienta, a administracja serwerem zależy od uzgodnień: może leżeć po stronie Klienta lub dostawcy. Serwer dedykowany jest wybierany wśród właścicieli większych sklepów internetowych, portali internetowych, bankowości czy instytucji publicznych.  

Hosting w Kru.pl 

Marka Kru.pl mimo świeżości na rynku, została uznana w rankingu PC World za najlepszą pod względem jakości oferty. Zapewniamy ciągłość usług w przystępnej cenie, wsparcie techniczne przed i po sprzedaży, wytrzymałe dyski SSD. Nasza oferta jest w pełni przejrzysta, bez kruczków. Jesteśmy do usług: https://www.kru.pl/bizneshosting.php 

Dołącz do dyskusji

Ostatnie wpisy z tej kategorii

 • Strony www i blogi

  Tani i dobry hosting – czy to możliwe?

  Obecnie wybór dobrego, a jednocześnie taniego hostingu to nie lada wyzwanie. Ofert z wielu rozmaitych firm hostingowych, czy mniejszych, czy tych bardziej znanych na rynku mamy wiele. Z każdej strony jesteśmy kuszeni najniższymi cenami i zarazem najlepszą jakością. Tak naprawdę na jakość przedkłada się wiele czynników, dlatego do wyboru odpowiedniego hostingu powinniśmy podejść z ostrożnością […]

 • Domena .PL_ ciekawostki
  Strony www i blogi

  Domena .pl: ciekawostki

  Rozszerzenie domeny .pl jest najpopularniejsze i najczęściej wybierane przez właścicieli stron internetowych. Krajowa domena istnieje już 30 lat i jej pozycja wciąż rośnie. Liczba rejestracji tego rozszerzenia to blisko 2,3 miliony adresów internetowych.

 • Blog_ jak zaprojektować wpis, aby był chętniej czytany_
  Strony www i blogi

  Blog: jak zaprojektować wpis, aby był chętniej czytany?

  Prowadzenie bloga firmowego ma duży wpływ na pozycjonowanie i budowanie pozycji eksperta. Istnieje wtedy większe prawdopodobieństwo, że trafisz do potencjalnych klientów, którzy podzielą się Twoim artykułem z innymi. Jak zaprojektować wpis na blog, aby dotarł do większej liczby osób?