Najlepsze wtyczki do WordPress

Najlepsze wtyczki do WordPress

WordPress jest najpopularniejszym systemem zarządzania treścią na świecie. Jest intuicyjny, funkcjonalny, a wtyczki sprawiają, że staje się bardziej wydajny. Dzięki nim możemy zarówno przyspieszyć ładowanie strony, jak i zadbać o jej większe bezpieczeństwo, SEO i inne parametry. Które pluginy wybrać?

W systemie WordPress istnieje około 60 000 wtyczek, ale większość z nich jest nieaktulizowana i nie przynosi dużej wartości. Wybierając wtyczki, warto kierować się ich użytecznością i stałą aktualizacją, które podnoszą bezpieczeństwo strony www.

Wtyczki WordPress: jak je zainstalować?

Instalacja odbywa się w bardzo prosty sposób: w WordPressie w menu po lewej stronie znajduje się zakładka „Wtyczki”. Wpisując nazwę w polu wyszukiwania, wtyczka jest już gotowa do instalacji. Istnieje też drugi sposób: wgranie pluginu na serwer FTP. Nie ma konieczności posiadania dużej ilości wtyczek ze względu na obciążenie serwera, tworzenie nowych rekordów w bazie danych, a nawet obniżanie poziomu bezpieczeństwa. Przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na czas ostatniej aktualizacji, zgodność z daną wersją WordPress oraz opinie użytkowników.

Które wtyczki warto mieć?

Każda z nich ma konkretne przeznaczenie: Tworzenie kopii bezpieczeństwa: BackWPup – WordPress Backup Plugin. To podstawowa rzecz, bez której trudno pójść dalej. Jeśli utracimy dane, następnego dnia możemy nie ruszyć dalej. Można ustawić wykonywanie backup według ustalonego harmonogramu.

 1. Tworzenie kopii bezpieczeństwa: BackWPup – WordPress Backup Plugin. To podstawowa rzecz, bez której trudno pójść dalej. Jeśli utracimy dane, następnego dnia możemy nie ruszyć dalej. Można ustawić wykonywanie backup według ustalonego harmonogramu.
 2. Usuwanie SPAMU: Akismet lub Antispam Bee. Wtyczka czyści WordPress ze SPAMU, dzięki czemu pracuje przebiega bardziej przejrzyście i bezpiecznie.
 3. Przyspieszanie prędkości strony: Autoptimize. To jeden z lepszych pluginów w WordPress, który poprawia wyniki związane z ładowaniem strony za pomocą wskaźników: gtmetrix.com, czy google page speed.
 4. Wstawianie formularzy: Contact Form 7. Wtyczka ułatwia umieszczenie profesjonalnych formularzy kontaktowych zamiast zwykłego adresu mailowego. Można przygotować kilka pól (mail, telefon czy captcha).
 5. Dbanie o SEO: Yoast SEO. Wtyczka w bardzo przejrzysty sposób pokazuje, które elementy wpisu wymagają poprawy. Otrzymujemy informację o skategoryzowaniu danego fragmentu wpisu pod kątem zgodności z zasadami SEO. Co ciekawe, dostajemy oznaczenie też za pomocą kolorów (zielony oznacza ok, czerwony: do poprawy oraz żółty, pośredni). Dzięki temu łatwiej wprowadzić zmiany.
 6. Możliwość dodawania komentarzy: Disqus. Bardzo przydatna wtyczka, która umożliwia odbiorcom komentowanie, a zarządzającym stroną odpowiadanie na nie i dzięki temu rozwijanie relacji ze swoimi odbiorcami.
 7. Możliwość dzielenia się treścią w social mediach: Social Media Widget. Udostępnianie contentu jest istotne w procesie stałego docierania do obecnych i nowych Klientów, budowania wizerunku własnej firmy i wpływanie na to, co pojawia się w Internecie.
 8. Połączenie ze sklepem internetowym: WooCommerce. Wtyczka dodaje do WordPressa motyw e-commerce, dzięki czemu można zacząć sprzedawać produkty. To dobry plugin, na którym opiera się znaczna liczba sklepów internetowych.
 9. Śledzenie statystyk odwiedzin strony: Google Analytics for WordPress. W prosty sposób możemy na bieżąco podglądać, które treści mają większe lub mniejsze zasięgi, ile czasu użytkownicy spędzają na stronie i zyskujemy możliwość manewrowania własnymi działaniami i reagowania na te procesy.

Hosting www w Kru.pl

Oferujemy dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, dzięki czemu nie będą potrzebne żadne umiejętności techniczne, aby zacząć tworzyć własną stronę internetową. Jasne zasady, atrakcyjna cena, zgodność z RODO oraz bardzo szybkie serwery LiteSpeed i wydajne dyski NVMe sprawiają, że przejście do hostingu WordPress jest proste. Chcąc uwiarygodnić własną stronę internetową, zachęcamy do instalacji certyfikatu SSL. Zapewniamy wsparcie techniczne 24 godziny przez siedem dni w tygodniu: https://www.kru.pl/wordpress.php

Dołącz do dyskusji

Ostatnie wpisy z tej kategorii

 • Strony www i blogi

  Nowy lider szybkości hostingu w Polsce!

  Zamierzasz zainwestować w dobry hosting lub domenę internetową? Zastanawiasz się, którego dostawcę usług wybrać? Sprawdź niezależne rankingi przygotowane przez Hostranker oraz Subverse. Według nich Kru.pl oferuje wydajny hosting w Polsce, wykorzystując takie technologie jak LiteSpeed, LSCache, HTTP/3 oraz serwer Redis. W efekcie strony internetowe ładują się błyskawicznie, a to pomaga przedsiębiorcy zaistnieć w Internecie. Szybkość […]

 • Strony www i blogi

  Cloud Mikro 5 GB: atrakcyjny hosting dla przedsiębiorców już dostępny!

  Cloud Mikro 5GB to hosting pod pocztę e-mail, który można wykorzystać we własnej domenie. Pakiet jest najnowszą propozycją w rodzinie Hosting Biznes od Kru.pl. Cena to jedynie 29 zł netto za rok. Drodzy przedsiębiorcy – sprawdźcie, dlaczego to rozwiązanie Wam się opłaca.  Jeśli masz już domenę i szukasz oferty hostingowej z myślą o poczcie e-mail, […]

 • Cover-blog-jak-z-nim-ruszyc
  Strony www i blogi

  Blog: jak z nim ruszyć i od czego zacząć?

  Zastanawiasz się, jak zacząć pisać bloga? Masz pasję lub wiedzę w danej dziedzinie, ale nie wiesz, jak wystartować? Czy w Twojej głowie rodzi się pytanie, jak się wyróżnić oraz regularnie publikować w sieci? I czy to ma sens? Sprawdź! Jak myślisz, ile czasu w ciągu dnia jesteś online? Według raportu „We are social” i „Hot […]