Najlepsze wtyczki do WordPress

Najlepsze wtyczki do WordPress

WordPress jest najpopularniejszym systemem zarządzania treścią na świecie. Jest intuicyjny, funkcjonalny, a wtyczki sprawiają, że staje się bardziej wydajny. Dzięki nim możemy zarówno przyspieszyć ładowanie strony, jak i zadbać o jej większe bezpieczeństwo, SEO i inne parametry. Które pluginy wybrać?

W systemie WordPress istnieje około 60 000 wtyczek, ale większość z nich jest nieaktulizowana i nie przynosi dużej wartości. Wybierając wtyczki, warto kierować się ich użytecznością i stałą aktualizacją, które podnoszą bezpieczeństwo strony www.

Wtyczki WordPress: jak je zainstalować?

Instalacja odbywa się w bardzo prosty sposób: w WordPressie w menu po lewej stronie znajduje się zakładka „Wtyczki”. Wpisując nazwę w polu wyszukiwania, wtyczka jest już gotowa do instalacji. Istnieje też drugi sposób: wgranie pluginu na serwer FTP. Nie ma konieczności posiadania dużej ilości wtyczek ze względu na obciążenie serwera, tworzenie nowych rekordów w bazie danych, a nawet obniżanie poziomu bezpieczeństwa. Przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na czas ostatniej aktualizacji, zgodność z daną wersją WordPress oraz opinie użytkowników.

Które wtyczki warto mieć?

Każda z nich ma konkretne przeznaczenie: Tworzenie kopii bezpieczeństwa: BackWPup – WordPress Backup Plugin. To podstawowa rzecz, bez której trudno pójść dalej. Jeśli utracimy dane, następnego dnia możemy nie ruszyć dalej. Można ustawić wykonywanie backup według ustalonego harmonogramu.

 1. Tworzenie kopii bezpieczeństwa: BackWPup – WordPress Backup Plugin. To podstawowa rzecz, bez której trudno pójść dalej. Jeśli utracimy dane, następnego dnia możemy nie ruszyć dalej. Można ustawić wykonywanie backup według ustalonego harmonogramu.
 2. Usuwanie SPAMU: Akismet lub Antispam Bee. Wtyczka czyści WordPress ze SPAMU, dzięki czemu pracuje przebiega bardziej przejrzyście i bezpiecznie.
 3. Przyspieszanie prędkości strony: Autoptimize. To jeden z lepszych pluginów w WordPress, który poprawia wyniki związane z ładowaniem strony za pomocą wskaźników: gtmetrix.com, czy google page speed.
 4. Wstawianie formularzy: Contact Form 7. Wtyczka ułatwia umieszczenie profesjonalnych formularzy kontaktowych zamiast zwykłego adresu mailowego. Można przygotować kilka pól (mail, telefon czy captcha).
 5. Dbanie o SEO: Yoast SEO. Wtyczka w bardzo przejrzysty sposób pokazuje, które elementy wpisu wymagają poprawy. Otrzymujemy informację o skategoryzowaniu danego fragmentu wpisu pod kątem zgodności z zasadami SEO. Co ciekawe, dostajemy oznaczenie też za pomocą kolorów (zielony oznacza ok, czerwony: do poprawy oraz żółty, pośredni). Dzięki temu łatwiej wprowadzić zmiany.
 6. Możliwość dodawania komentarzy: Disqus. Bardzo przydatna wtyczka, która umożliwia odbiorcom komentowanie, a zarządzającym stroną odpowiadanie na nie i dzięki temu rozwijanie relacji ze swoimi odbiorcami.
 7. Możliwość dzielenia się treścią w social mediach: Social Media Widget. Udostępnianie contentu jest istotne w procesie stałego docierania do obecnych i nowych Klientów, budowania wizerunku własnej firmy i wpływanie na to, co pojawia się w Internecie.
 8. Połączenie ze sklepem internetowym: WooCommerce. Wtyczka dodaje do WordPressa motyw e-commerce, dzięki czemu można zacząć sprzedawać produkty. To dobry plugin, na którym opiera się znaczna liczba sklepów internetowych.
 9. Śledzenie statystyk odwiedzin strony: Google Analytics for WordPress. W prosty sposób możemy na bieżąco podglądać, które treści mają większe lub mniejsze zasięgi, ile czasu użytkownicy spędzają na stronie i zyskujemy możliwość manewrowania własnymi działaniami i reagowania na te procesy.

Hosting www w Kru.pl

Oferujemy dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, dzięki czemu nie będą potrzebne żadne umiejętności techniczne, aby zacząć tworzyć własną stronę internetową. Jasne zasady, atrakcyjna cena, zgodność z RODO oraz bardzo szybkie serwery LiteSpeed i wydajne dyski NVMe sprawiają, że przejście do hostingu WordPress jest proste. Chcąc uwiarygodnić własną stronę internetową, zachęcamy do instalacji certyfikatu SSL. Zapewniamy wsparcie techniczne 24 godziny przez siedem dni w tygodniu: https://www.kru.pl/wordpress.php

Dołącz do dyskusji

Ostatnie wpisy z tej kategorii

 • Strony www i blogi

  Hosting bez kruczków: po czym rozpoznasz dobrego dostawcę usług?

  Marzysz o stworzeniu własnego miejsca w sieci? Chcesz zaprezentować swoje portfolio, blog albo sprzedawać własne produkty? A może już miałeś własną stronę, ale nie byłeś zadowolony z usługi? Sprawdź, jak wybrać godnego zaufania dostawcę hostingu, który działa bez kruczków. Gdy jesteś w sklepie i przeglądasz produkty, szukasz czegoś, co zrobi na Tobie dobre wrażenie. Wprawi […]

 • Strony www i blogi

  Core Web Vitals: czym są i jaki mają wpływ na SEO?

  W maju 2020 roku Google poinformował o wprowadzeniu Core Web Vitals, czyli wskaźników, które są nowym czynnikiem rankingowym. Sprawdź, na czym polega aktualizacja Google i w jaki sposób zmiany wpłyną na pozycję Twojej strony w wynikach wyszukiwania.  Już niebawem Google szykuje aktualizację, której celem jest wzmocnienie jakości, szybkości działania i czytelności witryn internetowych. Będzie to […]

 • Strony www i blogi

  Strona www na WordPressie 5.7: poznaj najnowszą aktualizację

  WordPress stale się rozwija, oferując elastyczność i bezpieczeństwo korzystania. 9 marca 2021 roku została ogłoszona najnowsza wersja WordPressa. To pierwsza z trzech aktualizacji zaplanowana na obecny rok. Wersja Esperanza przynosi sporo zmian na lepsze. Sprawdź. WordPress obsługuje ponad 40% stron internetowych. To jeden z najpopularniejszych CMS, bardzo intuicyjnych w obsłudze. WordPress jest wciąż ulepszany i […]