Nowy lider szybkości hostingu w Polsce!

Zamierzasz zainwestować w dobry hosting lub domenę internetową? Zastanawiasz się, którego dostawcę usług wybrać? Sprawdź niezależne rankingi przygotowane przez Hostranker oraz Subverse. Według nich Kru.pl oferuje wydajny hosting w Polsce, wykorzystując takie technologie jak LiteSpeed, LSCache, HTTP/3 oraz serwer Redis. W efekcie strony internetowe ładują się błyskawicznie, a to pomaga przedsiębiorcy zaistnieć w Internecie.

Szybkość ładowania stron internetowych to kluczowy czynnik, który decyduje o dotarciu do potencjalnych klientów. To także ważny element pozycjonujący firmę w wynikach wyszukiwania. Twórca rankingów Hostranker oraz Subverse przeprowadził szereg testów, których efekty wskazują, że Kru.pl oferuje najbardziej wydajny hosting w Polsce. Wyniki są dostępne dla każdego zainteresowanego oraz aktualizowane na bieżąco.

Ranking hostingów: prędkość wczytywania stron kluczowa dla biznesu

W rankingu Hostranker znalazło się 24 dostawców hostingu. To kolejna edycja badania jakości usług hostingowych, która powstała w oparciu o ulepszoną metodologię i z wykorzystaniem większej liczby unikalnych użytkowników (200 UU/h). Autor rankingu przeprowadził testy w Apache Jmeter, czyli narzędziu mierzącym wydajność różnych usług. W tym przypadku skupiono się na szybkości ładowania strony, a wynik podano w milisekundach. Testowa symulacja objęła wszelkie scenariusze zachowań internauty, takie jak poruszanie się po witrynie, dodawanie komentarzy czy dokonywanie zakupów. Wyniki pokazały, że Kru.pl znajduje się na 1. miejscu w rankingu szybkich hostingów. Im krótszy czas wczytywania, tym lepiej – tutaj wyniósł on jedynie 232 milisekundy.

Źródło: Ranking Hostingów 2021 [UPDATE] (hostranker.pl)

Wydajność WordPressa: zyskujesz czas na swój biznes

Wiele biznesów w sieci bazuje na silniku WordPress. Wyniki rankingu Subverse pokazują, że web serwer LiteSpeed Kru.pl oferuje najlepszą wydajność dla WordPressa przy użyciu dedykowanej wtyczki cache. Wtyczka włącza pamięć podręczną, która pozwala na przechowywanie kopii zasobów strony (w tym podstron, postów etc.), które mogą zostać błyskawiczne udostępnione odbiorcy przy jednoczesnym odciążeniu pracy serwera. Pamięć podręczna (cache) znacznie przyspiesza wczytywanie witryny i jest kompatybilna z oprogramowaniem Apache. – Stworzyliśmy usługę, jakiej sami oczekujemy. Jesteśmy przedsiębiorcami i doskonale rozumiemy, jak ważna jest szybkość dotarcia do klienta oraz bezawaryjność działania – mówi Niko Bałazy, CEO marki Kru.pl. Twórca rankingu docenił ofertę Kru.pl za wydajność hostingu, kompleksowość oferty (można zamówić hosting, domenę oraz certyfikat SSL) oraz niskie koszty utrzymania domen internetowych.

Źródło: https://subverse.pl/projektowanie/najlepsza-wtyczka-cache-wordpress/ 

Najnowocześniejsze technologie i ich wpływ na prędkość wczytywania strony

Wiele witryn i systemów e-sklepów powstaje na bazie popularnego WordPressa, Joomli, Drupalu czy Prestashopu. Klient wykupuje hosting od danego dostawcy, a następnie dokonywana jest instalacja konkretnego systemu. Istnieją technologie, których zastosowanie znacznie zwiększa wydajność oraz prędkość ładowania witryn. 

Oprócz wspomnianego oprogramowania LiteSpeed, Kru.pl wykorzystuje również HTTP/3, czyli najnowszą aktualizację HTTP, które skraca do minimum konieczność konfiguracji potrzebnej do uzyskania połączenia internetowego. Protokół HTTP można znaleźć w pasku przeglądarki internetowej. 

 – To rozwiązanie pomaga użytkownikowi bardzo szybko przejść na pożądaną stronę i w pełni zabezpiecza jego dane – mówi Niko Bałazy. Serwer Redis dodatkowo skraca czas wczytywania strony ze względu na fakt, że wiele operacji zostaje wykonywanych w pamięci operacyjnej zamiast na dysku twardym (pamięć podręczna). 

Hosting od Kru.pl: kluczowa jest transparentność działania

Kru.pl jest częścią grupy ITH i działa na rynku od 2019 roku. Marka oferuje usługi hostingowe, certyfikaty SSL oraz wsparcie w zakresie utrzymania domen. Twórcy Kru.pl to założyciele krakowskiego S-NET, Niko Bałazy oraz Jakub Neumann, działający na rynku od ponad dekady.  – Transparentność działania, jasne zasady przedłużeń usług i konkurencyjne stawki pozwalają nam zjednywać sobie klientów – dodaje Niko Bałazy. Doświadczenie w telekomunikacji dla biznesu zaowocowało stworzeniem własnego modelu usług, w którym klienci otrzymują wsparcie przed i po sprzedaży pakietów, mogą cieszyć się prostotą obsługi oraz jakością świadczonych usług.

Dołącz do dyskusji

Ostatnie wpisy z tej kategorii

 • Strony www i blogi

  Hosting bez kruczków: po czym rozpoznasz dobrego dostawcę usług?

  Marzysz o stworzeniu własnego miejsca w sieci? Chcesz zaprezentować swoje portfolio, blog albo sprzedawać własne produkty? A może już miałeś własną stronę, ale nie byłeś zadowolony z usługi? Sprawdź, jak wybrać godnego zaufania dostawcę hostingu, który działa bez kruczków. Gdy jesteś w sklepie i przeglądasz produkty, szukasz czegoś, co zrobi na Tobie dobre wrażenie. Wprawi […]

 • Strony www i blogi

  Core Web Vitals: czym są i jaki mają wpływ na SEO?

  W maju 2020 roku Google poinformował o wprowadzeniu Core Web Vitals, czyli wskaźników, które są nowym czynnikiem rankingowym. Sprawdź, na czym polega aktualizacja Google i w jaki sposób zmiany wpłyną na pozycję Twojej strony w wynikach wyszukiwania.  Już niebawem Google szykuje aktualizację, której celem jest wzmocnienie jakości, szybkości działania i czytelności witryn internetowych. Będzie to […]

 • Strony www i blogi

  Strona www na WordPressie 5.7: poznaj najnowszą aktualizację

  WordPress stale się rozwija, oferując elastyczność i bezpieczeństwo korzystania. 9 marca 2021 roku została ogłoszona najnowsza wersja WordPressa. To pierwsza z trzech aktualizacji zaplanowana na obecny rok. Wersja Esperanza przynosi sporo zmian na lepsze. Sprawdź. WordPress obsługuje ponad 40% stron internetowych. To jeden z najpopularniejszych CMS, bardzo intuicyjnych w obsłudze. WordPress jest wciąż ulepszany i […]