Nowy lider szybkości hostingu w Polsce!

Zamierzasz zainwestować w dobry hosting lub domenę internetową? Zastanawiasz się, którego dostawcę usług wybrać? Sprawdź niezależne rankingi przygotowane przez Hostranker oraz Subverse. Według nich Kru.pl oferuje wydajny hosting w Polsce, wykorzystując takie technologie jak LiteSpeed, LSCache, HTTP/3 oraz serwer Redis. W efekcie strony internetowe ładują się błyskawicznie, a to pomaga przedsiębiorcy zaistnieć w Internecie.

Szybkość ładowania stron internetowych to kluczowy czynnik, który decyduje o dotarciu do potencjalnych klientów. To także ważny element pozycjonujący firmę w wynikach wyszukiwania. Twórca rankingów Hostranker oraz Subverse przeprowadził szereg testów, których efekty wskazują, że Kru.pl oferuje najbardziej wydajny hosting w Polsce. Wyniki są dostępne dla każdego zainteresowanego oraz aktualizowane na bieżąco.

Ranking hostingów: prędkość wczytywania stron kluczowa dla biznesu

W rankingu Hostranker znalazło się 24 dostawców hostingu. To kolejna edycja badania jakości usług hostingowych, która powstała w oparciu o ulepszoną metodologię i z wykorzystaniem większej liczby unikalnych użytkowników (200 UU/h). Autor rankingu przeprowadził testy w Apache Jmeter, czyli narzędziu mierzącym wydajność różnych usług. W tym przypadku skupiono się na szybkości ładowania strony, a wynik podano w milisekundach. Testowa symulacja objęła wszelkie scenariusze zachowań internauty, takie jak poruszanie się po witrynie, dodawanie komentarzy czy dokonywanie zakupów. Wyniki pokazały, że Kru.pl znajduje się na 1. miejscu w rankingu szybkich hostingów. Im krótszy czas wczytywania, tym lepiej – tutaj wyniósł on jedynie 232 milisekundy.

Źródło: Ranking Hostingów 2021 [UPDATE] (hostranker.pl)

Wydajność WordPressa: zyskujesz czas na swój biznes

Wiele biznesów w sieci bazuje na silniku WordPress. Wyniki rankingu Subverse pokazują, że web serwer LiteSpeed Kru.pl oferuje najlepszą wydajność dla WordPressa przy użyciu dedykowanej wtyczki cache. Wtyczka włącza pamięć podręczną, która pozwala na przechowywanie kopii zasobów strony (w tym podstron, postów etc.), które mogą zostać błyskawiczne udostępnione odbiorcy przy jednoczesnym odciążeniu pracy serwera. Pamięć podręczna (cache) znacznie przyspiesza wczytywanie witryny i jest kompatybilna z oprogramowaniem Apache. – Stworzyliśmy usługę, jakiej sami oczekujemy. Jesteśmy przedsiębiorcami i doskonale rozumiemy, jak ważna jest szybkość dotarcia do klienta oraz bezawaryjność działania – mówi Niko Bałazy, CEO marki Kru.pl. Twórca rankingu docenił ofertę Kru.pl za wydajność hostingu, kompleksowość oferty (można zamówić hosting, domenę oraz certyfikat SSL) oraz niskie koszty utrzymania domen internetowych.

Źródło: https://subverse.pl/projektowanie/najlepsza-wtyczka-cache-wordpress/ 

Najnowocześniejsze technologie i ich wpływ na prędkość wczytywania strony

Wiele witryn i systemów e-sklepów powstaje na bazie popularnego WordPressa, Joomli, Drupalu czy Prestashopu. Klient wykupuje hosting od danego dostawcy, a następnie dokonywana jest instalacja konkretnego systemu. Istnieją technologie, których zastosowanie znacznie zwiększa wydajność oraz prędkość ładowania witryn. 

Oprócz wspomnianego oprogramowania LiteSpeed, Kru.pl wykorzystuje również HTTP/3, czyli najnowszą aktualizację HTTP, które skraca do minimum konieczność konfiguracji potrzebnej do uzyskania połączenia internetowego. Protokół HTTP można znaleźć w pasku przeglądarki internetowej. 

 – To rozwiązanie pomaga użytkownikowi bardzo szybko przejść na pożądaną stronę i w pełni zabezpiecza jego dane – mówi Niko Bałazy. Serwer Redis dodatkowo skraca czas wczytywania strony ze względu na fakt, że wiele operacji zostaje wykonywanych w pamięci operacyjnej zamiast na dysku twardym (pamięć podręczna). 

Hosting od Kru.pl: kluczowa jest transparentność działania

Kru.pl jest częścią grupy ITH i działa na rynku od 2019 roku. Marka oferuje usługi hostingowe, certyfikaty SSL oraz wsparcie w zakresie utrzymania domen. Twórcy Kru.pl to założyciele krakowskiego S-NET, Niko Bałazy oraz Jakub Neumann, działający na rynku od ponad dekady.  – Transparentność działania, jasne zasady przedłużeń usług i konkurencyjne stawki pozwalają nam zjednywać sobie klientów – dodaje Niko Bałazy. Doświadczenie w telekomunikacji dla biznesu zaowocowało stworzeniem własnego modelu usług, w którym klienci otrzymują wsparcie przed i po sprzedaży pakietów, mogą cieszyć się prostotą obsługi oraz jakością świadczonych usług.

Dołącz do dyskusji

Ostatnie wpisy z tej kategorii

 • Strony www i blogi

  Hosting WordPress – czym jest i dlaczego jest potrzebny?

  Zdecydowałeś się na stronę opartą na systemie WordPress? Zatem postaraj się również zapewnić witrynie warunki do niezawodnego, wydajnego działania, dzięki czemu internautom będzie się komfortowo korzystać z Twojej strony WWW, będą bardziej skłonni do konwersji, wysyłania zapytań o ofertę czy też zamawiania produktów. Czym jest hosting WordPress i dlaczego jest Ci potrzebny jako korzystającemu z […]

 • Strony www i blogi

  Hosting WordPress – czym się różni od hostingu Biznes?

  Wybierając usługę hostingową, możesz się spotkać z różnym nazewnictwem. Częstą praktyką jest budowanie serwerów, które są zoptymalizowane pod korzystanie z konkretnego systemu CMS, np. WordPress, ale również innych. Natomiast są i takie usługi hostingowe, które zostały przygotowane tak, aby doskonale sprawdziły się w przypadku różnego rodzaju witryn. Czym różni się hosting WordPress od hostingu Biznes […]

 • Strony www i blogi

  Co to jest hosting?

  Strony WWW są stale do Twojej dyspozycji dzięki temu, że ich pliki są zapisane na serwerach, czyli maszynach z odpowiednim oprogramowaniem, podłączonych do sieci. Czy to oznacza, że jeśli chcesz mieć własną witrynę, to najpierw musisz zainwestować w drogi sprzęt, aplikacje i monitorować, czy z tymi rozwiązaniami wszystko jest w porządku? Nie ma takiej konieczności, […]