transfer-obslugi-domeny-kru

Transfer obsługi domeny: możesz to zrobić w dowolnym momencie!

Prowadzisz firmę w sieci, portal lub blog, ale cena Twojej domeny po przedłużeniu jest zbyt wysoka? Nie musisz jednak przepłacać – możesz przenieść domenę do Kru.pl i nie tracić jej ważności. Zobacz, jak to zrobić.

Transfer domeny to zmiana firmy (Rejestratora) obsługującej domenę od strony technicznej. Klienci zmieniają operatorów, ponieważ często okazuje się, że kupili domenę za przysłowiowe grosze (albo za 0 zł w promocji), ale cena przedłużenia usług jest znacznie wyższa niż się spodziewali. 

Domena i hosting 

Domenę można wykupić razem z usługą hostingową, wtedy nie ryzykujesz, że zapomnisz ją opłacić w terminie. To też wygoda i zabezpieczenie przed utratą płynności działania strony: potrzebujesz zarówno sprawnie działającego hostingu, jak i domeny. 

Transfer domeny: jak ją przenieść do innego Rejestratora? 

Domenę można przenieść do innego Rejestratora w bardzo prosty sposób i nie powoduje to przerw w jej działaniu. Jeśli pozostał jakiś czas do wygaśnięcia Twojej domeny, a Ty chcesz ją teraz przenieść, nie ma większych przeszkód. Transfer nie powoduje skrócenia okresu ważności domeny

Przeniesienie obsługi domeny: kod AuthInfo

Jeśli chcesz dokonać transferu obsługi domeny, potrzebujesz kodu autoryzacyjnego AuthInfo od Rejestratora. Firma obsługująca domeny ma obowiązek wydawać kod. Jednocześnie warto pamiętać, że Rejestrator jest partnerem NASK, który pełni funkcję głównego rejestru domen internetowych z końcówką .pl. Klient (Abonent) zawiera z partnerem NASK umowę świadczenia usług, ale Rejestrator nie może dokonać żadnych zmian w obsłudze domeny bez zgody Abonenta.

Transfer domen z różnymi końcówkami: jak to wygląda?

Przeniesienie domeny nieco się różni w zależności od ich rodzaju. Jeśli chodzi o wszystkie polskie domeny, transfer do Kru.pl jest bezpłatny i nie powoduje zmiany ich okresu ważności. W przypadku domen .eu przeniesienie kosztuje 23 zł netto i jest jednocześnie przedłużeniem ważności domeny o rok. Podobnie jest z nazwami strony z końcówką .com, .net i .org – cena za transfer wynosi 80 zł netto i gwarantuje przedłużenie ważności na kolejny rok. 

Transfer obsługi domeny krok po kroku

W jaki sposób przenieść obsługę domeny do nowego Rejestratora? To dość prosty proces. Za przykład posłuży transfer najpopularniejszej domeny z końcówką .pl:

 1. Uzyskanie kodu autoryzującego. W momencie spełnienia warunków procedury Rejestratora, jest on zobowiązany do wydania kodu AuthInfo.
 2. Przekazanie kodu autoryzującego do nowego Rejestratora za pomocą bezpiecznego kanału.
 3. Zainicjowanie transferu przez nowego Rejestratora. Ten proces jest możliwy najwcześniej 5 dni od daty rejestracji domeny lub jej ostatniego transferu.
 4. Zatwierdzenie transferu przez Abonenta. Otrzymuje on maila z linkiem do akceptacji transferu. Jeśli Abonent nie kliknie w ten link, transfer nie zostanie uruchomiony. W momencie zatwierdzenia, przeniesienie domeny .pl dokonuje się natychmiast, a w przypadku domen globalnych trwa to do 10 dni. 

Jeśli nie opłacisz domeny punktualnie ani nie dokonasz transferu w wyznaczonym terminie, nazwa strony zyskuje stan „BLOCKED”. Domena zostanie zablokowana po zakończeniu okresu rozliczeniowego, który trwa 30 dni. W tym czasie musisz odnowić domenę, a jeśli nie zdążysz, umowa rozwiązuje się i nazwa trafia do puli domen uwolnionych.

Dołącz do dyskusji

Ostatnie wpisy z tej kategorii

 • Strony www i blogi

  Hosting bez kruczków: po czym rozpoznasz dobrego dostawcę usług?

  Marzysz o stworzeniu własnego miejsca w sieci? Chcesz zaprezentować swoje portfolio, blog albo sprzedawać własne produkty? A może już miałeś własną stronę, ale nie byłeś zadowolony z usługi? Sprawdź, jak wybrać godnego zaufania dostawcę hostingu, który działa bez kruczków. Gdy jesteś w sklepie i przeglądasz produkty, szukasz czegoś, co zrobi na Tobie dobre wrażenie. Wprawi […]

 • Strony www i blogi

  Core Web Vitals: czym są i jaki mają wpływ na SEO?

  W maju 2020 roku Google poinformował o wprowadzeniu Core Web Vitals, czyli wskaźników, które są nowym czynnikiem rankingowym. Sprawdź, na czym polega aktualizacja Google i w jaki sposób zmiany wpłyną na pozycję Twojej strony w wynikach wyszukiwania.  Już niebawem Google szykuje aktualizację, której celem jest wzmocnienie jakości, szybkości działania i czytelności witryn internetowych. Będzie to […]

 • Strony www i blogi

  Strona www na WordPressie 5.7: poznaj najnowszą aktualizację

  WordPress stale się rozwija, oferując elastyczność i bezpieczeństwo korzystania. 9 marca 2021 roku została ogłoszona najnowsza wersja WordPressa. To pierwsza z trzech aktualizacji zaplanowana na obecny rok. Wersja Esperanza przynosi sporo zmian na lepsze. Sprawdź. WordPress obsługuje ponad 40% stron internetowych. To jeden z najpopularniejszych CMS, bardzo intuicyjnych w obsłudze. WordPress jest wciąż ulepszany i […]