Wsparcie techniczne_ na czym polega praca admina IT

Wsparcie techniczne: na czym polega praca admina IT?

Opieka nad systemem informatycznym, rozwiązywanie problemów technicznych, współpraca z Klientami – tak jest rozumiana praca admina. Co jeszcze robi administrator sieci i jakiego wsparcia technicznego można się spodziewać?

Sprawnie działająca sieć i jak najmniej awarii w biurze to najbardziej pożądana sytuacja i gwarancja sprawnego funkcjonowania firmy. Administrator IT odgrywa w tym procesie jedną z najważniejszych ról, ponieważ zarządza serwerami oraz sprawuje pieczę nad prawidłowym i stabilnym działaniem systemu informatycznego.

Admin sieci: jakie ma obowiązki w firmie?

Admin musi wykazać się technicznymi umiejętnościami, czyli:

 • Umiejętnością projektowania sieci
 • Znajomością zagadnień sieci LAN/WAN,
 • Obeznaniem w tematyce bezpieczeństwa sieci (routery, firewalle, IDS/IPS),
 • umiejętnością programowania (tworzenie skryptów w Pythonie, Bashu, lub Perlu)

Praca w Data Center polega na instalacji, konserwacji i modernizacji serwerów zgodnie z przyjętymi wytycznymi. Admin sieci zajmuje się również programowaniem systemu po to, aby działał on sprawnie i w sposób zautomatyzowany. Specjalista dba również o kwestie bezpieczeństwa danych, tj. backup i o przechowywanie danych zgodne ze standardami. Tego typu zadania wymagają odpowiedniej wiedzy, dlatego admin IT najczęściej jest absolwentem studiów informatycznych lub inżynieryjnych. Na tym stanowisku przydaje się również znajomość języka angielskiego w zakresie umiejętności czytania skryptów.

Data Center i praca admina

Przed adminem stoi nie lada wyzwanie, ponieważ musi potrafić pomóc Klientowi i przekazać swoją wiedzę w prosty i zrozumiały sposób. Najczęściej Klient nie zna się na wspomnianych zagadnieniach, dlatego trzeba umieć rzeczowo objaśnić problem i jego rozwiązanie. Admin nie tylko na bieżąco monitoruje sytuację w Data Center, dokonuje napraw, ale też poprzez swoją wiarygodność, buduje zaufanie do firmy. Najczęściej zadawane pytania do admina dotyczą m.in.

 • obsługi hostingu,
 • dostępności danych usług,
 • sposobu rozliczania,
 • certyfikatu SSL,
 • niedziałającej domeny

Odpowiedzi można znaleźć na naszej Bazie Wiedzy.

Monitoring serwerów i naprawy

Data Center to cała zaawansowana maszyneria, w której admin musi dbać o stabilne i wydajne działanie serwerów, biorąc pod uwagę oprogramowanie i sprzęt. Kolejną rzeczą jest szybka i adekwatna reakcja na pojawiające się awarie i bieżący kontakt z użytkownikami.

Monitoring serwerów w Kru.pl

Admin sieci jest do dyspozycji przez 24 godziny 7 dni w tygodniu. W momencie rejestracji domeny w Kru.pl, dodajemy darmowo monitoring serwera, który jest:

 • wielofunkcyjny (sprawdza wiele słów kluczowych dla strony internetowej)
 • przejrzysty: informujemy o przerwie w działaniu serwera (mailowo)
 • funkcjonalny: Klient ma informację o Uptime/Downtime i czasie odpowiedzi serwera
 • weryfikowalny: można w łatwy sposób sprawdzić dostępność serwera z wielu lokalizacji na całym świecie.

Zapraszamy do skorzystania z usług: https://www.kru.pl/monitoring.php

Dołącz do dyskusji

Ostatnie wpisy z tej kategorii

 • Strony www i blogi

  Hosting bez kruczków: po czym rozpoznasz dobrego dostawcę usług?

  Marzysz o stworzeniu własnego miejsca w sieci? Chcesz zaprezentować swoje portfolio, blog albo sprzedawać własne produkty? A może już miałeś własną stronę, ale nie byłeś zadowolony z usługi? Sprawdź, jak wybrać godnego zaufania dostawcę hostingu, który działa bez kruczków. Gdy jesteś w sklepie i przeglądasz produkty, szukasz czegoś, co zrobi na Tobie dobre wrażenie. Wprawi […]

 • Strony www i blogi

  Core Web Vitals: czym są i jaki mają wpływ na SEO?

  W maju 2020 roku Google poinformował o wprowadzeniu Core Web Vitals, czyli wskaźników, które są nowym czynnikiem rankingowym. Sprawdź, na czym polega aktualizacja Google i w jaki sposób zmiany wpłyną na pozycję Twojej strony w wynikach wyszukiwania.  Już niebawem Google szykuje aktualizację, której celem jest wzmocnienie jakości, szybkości działania i czytelności witryn internetowych. Będzie to […]

 • Strony www i blogi

  Strona www na WordPressie 5.7: poznaj najnowszą aktualizację

  WordPress stale się rozwija, oferując elastyczność i bezpieczeństwo korzystania. 9 marca 2021 roku została ogłoszona najnowsza wersja WordPressa. To pierwsza z trzech aktualizacji zaplanowana na obecny rok. Wersja Esperanza przynosi sporo zmian na lepsze. Sprawdź. WordPress obsługuje ponad 40% stron internetowych. To jeden z najpopularniejszych CMS, bardzo intuicyjnych w obsłudze. WordPress jest wciąż ulepszany i […]